Lees meer! Log in of Abonneer nu!
Veel vragen over energiezuinig renoveren op Vlaamse Renovatiedag
Succesvolle Renovatiedag met heel veel vragen over energiezuinig renoveren
De veertiende editie van de Vlaamse Renovatiedag bracht afgelopen weekend opnieuw duizenden enthousiaste toekomstige verbouwers op de been. In de bijna 80 te bezoeken woningen dienden zich alles samen ruim 6.000 bezoekers aan, goed voor meer dan 24.000 bezoeken.
Het gros van hun vragen aan de architecten en eigenaars had betrekking op het thema energiezuinig renoveren.
De bezoekers toonden zich opgetogen over het gevarieerde aanbod aan te bezichtigen woningen. Zij wisten de gastvrijheid en de mogelijkheid om hun vragen voor te leggen zeer te appreciëren.
Uit die vragen blijkt dat toekomstige verbouwers de boodschap hebben begrepen dat we zuiniger moeten omspringen met onze energiebronnen. De hoge energieprijzen indachtig informeerden ze zich bij de architect over de mogelijkheden om energiezuinig te verbouwen. Het isoleren van het dak, plaatsen van hoogrendementsbeglazing en het isoleren van de bestaande muren staan bovenaan hun verlanglijstje.
Daarnaast verloren de bezoekers het belang van een prettige woonomgeving niet uit het oog. Tijdens de rondleidingen stelden ze duizend-en-een vragen over het materiaalgebruik en de architecturale ingrepen. Daar draait dan ook alles om op de Renovatiedag: inspireren & informeren.
22 & 23 mei Gratis infoavond ’Renoveren is informeren’
Deze week organiseert de Vlaamse Renovatiedag voor toekomstige verbouwers nog de gratis infoavond ‘Renoveren is Informeren’. In chronologische volgorde wordt hier het hele verbouwproces toegelicht. Dit van de aankoop tot de oplevering van een woning.
De infoavond heeft op 22 mei plaats te Flanders Expo Gent en op 23 mei in de KBC-Toren te Antwerpen. Voor meer informatie en inschrijvingen kan u terecht op www.devlaamserenovatiedag.be/infosessies
Recente artikels
- De waarde van een goed ontworpen naamkaartje (23/05/2013)
- Meneer Golfkarton promoot Europese verpakkingsindustrie (21/05/2013)
- Verenigingen bieden te veel diensten aan (17/05/2013)
- Markt elektrische wagens stuikt ineen (14/05/2013)
- Communiceer ook online vanuit uw vereniging! (13/05/2013)
Persberichten van deze organisatie
- Vlaamse architecten hopen op verlaagde btw-regeling bij renovaties (22/05/2013)
- Extra middelen voor Vlaamse steden (12/03/2013)
- Architecten gedemotiveerd door te willekeurige lokale verordeningen (27/02/2013)
- Nieuw onroerenderfgoeddecreet definitief goedgekeurd (28/01/2013)
- Hogere energiepremies voor gezinnen in armoede (04/01/2013)
- Hulprechters voor Raad voor Vergunningsbetwistingen (19/11/2012)
- Vlaams minister van Steden Freya Van den Bossche steunt 10 stadsvernieuwingsprojecten (05/11/2012)
- Energiezuinig renoveren met voorbeeldtypologieën (30/10/2012)
- Jaarlijkse NAV architectenbarometer geeft somber beeld (24/10/2012)
- Akkoord met groene ambities, maar architecten vrezen betaalbaarheid (02/10/2012)
09 233 45 49



